Hořáky na spalování pelet

Hořáky na spalování pelety

Termo CabiSpolečnost Termocabi vyrobila první hořák typu SPL na spalování pelet v roce 2000, tedy v období, kdy se tato technologie ještě mnoho nevyužívala. V roce 2002 si společnost nechala patentovat celou výkonovou řadu těchto hořáků. Po těchto prvních zkušenostech se společnost zaměřila na zjednodušení ovládání a provoz těchto hořáků. V dalších letech společnost obdržela mnoho poptávek na hořáky na spalování agripelet, tj. pelet vyrobených ze zemědělských plodin, které mají vyšší obsah zbytkového popela. Vývoj těchto hořáku přinesl novou typovou řadu SPL A.
 

Charakteristika hořáků Termocabi

Hořáky Termocabi jsou veskrze vyráběny a sestavovány v Itálii. Vytvářejí vodorovný plamen a mohou být umístěny na kotlech původně navržených na jiná paliva. Materiál prvotřídní jakosti – jako žárupevná ocel – zajišťují spolehlivý a dlouhodobou životnost. Hořáky pro spalování pelet ze dřeva SPL do výkonu 70 kW byly certifikovány dle evropské certifikace EN16270. Vysoká účinnost (>90%) a nízké emise (třída 5 dle EN15270) zaručují vysokou kvalitu a technologicky vyspělý výrobek. Společnost Termocabi vyvíjí stálé úsilí v technickém rozvoji zlepšování a konečné kvality výrobků.
 

Hořáky na spalování pelet ze dřeva

 
Hořáky na spalování pelet ze dřevaHořáky společnosti Termocabi na pelety ze dřeva s výkonem od 25 do 1000 kW jsou plně automatické a navržené pro vytvoření horizontálního plamene, stejného jako hořáky na tradiční paliva (LPG, plyn, olej). Hořáky typ SPL spalují pelety ze dřeva, tedy obnovitelný zdroj energie, který přináší ekologické a energetické řešení. Modelová řada SPL představuje celkem 11hořáků s výkonem od 25 až do 1000 kW. Hořáky jsou vhodné pro širokou řadu použití, jako je modernizace stávajících kotlů, parních kotlů a vyvíječů, horkovzdušných kotlů, pekařských pecí a podobně.
Certifikace vysoké účinnosti a nízkých emisí Hořáky na pelety společnosti Termocabi s výkonem nižším jak 70 kW jsou certifikovány Německým institutem “Gastechnologisches Institut”. Zpráva z certifikace informuje o vysoké účinnosti výrobků společnosti Termocabi, které přinášejí optimální spalování s nízkými emisemi CO a prachu, v souladu s nejlepší třídou dle normy EN15270 (Třída 5).
 

Hořáky na spalování agripelet

 
Hořáky na spalování agripeletZdokonalená řada hořáků s výkonem od 25 do 1000 kW je navržena pro velkou rozmanitost typů biomasy rostlinného původu, společně známé jako zemědělské pelety. Takováto biomasa představuje problém se spalováním z důvodu vysokého obsahu popela a chemického složení, což vyvolává spékání popela při nízkých teplotách spalování. Tyto vlastnosti přinášejí problémy se spalováním a případně ucpání zařízení, které není specificky navrženo pro spalování zemědělských pelet. Hořáky řady SPL aktivní biomasa jsou vybaveny pokrokovým čistícím systémem skládajícím se z kombinace mechanického a pneumatického čištění. Popel je proto automaticky odstraňován z hořáku za účelem dosažení účinného spalování. Zemědělské pelety jsou nízko kvalitní biomasou v porovnání s certifikovanými peletami ze dřeva; jejich chemické složení obsahuje látky s nízkou tavnou teplotou, což je příčinou spékání popela během spalování ve vysoké teplotě (nad bodem tavení). Jsou také charakteristické vysokým obsahem popela. Hořáky společnosti Termocabi pro spalování zemědělských pelet byly navrženy tak, aby zvládly tyto potíže se spalováním.

Hořáky na spalování agripelet
 

Průmyslové hořáky na spalování pelet ze dřeva typ LD

Proůmyslové hořáky na spalování dřeva typu LDSe standardním hořákem na pelety je popel ukládán ve spodní části spalovací komory kotle. Z důvodu, aby byla spalovací komora udržována čistá, je nezbytné zajistit pravidelné čištění nebo přidání systému automatického odběru popela. Hořák typu LD má zlepšenou konstrukci, která zabraňuje, aby popel vstupoval do spalovací komory. Popel je z hořáku odstraněn kombinací mechanického a pneumatického čištění, a následně je shromažďován ve dvou zásobnících: jeden umístěn ve spodu hořáku a jeden umístěn ze strany hořáku. Hořák může být umístěn na kotli, který nebyl původně navržen pro spalování pelet, a proto není vybaven systémem na odstranění popela. Je požadováno použití systému na filtraci prachu
 
Průmyslové hořáky na spalování pelet ze dřeva typ LD 

NOVINKY

Vyvíječ páry do firmy Zelenka

Vyvíječ páry do firmy Zelenka

V měsíci srpnu jsme dodali a uvedli do provozu parní vyvíječ VXP 15 ve společnosti Krůta Zelenka Židlochovice.

více o novince20.02.2019
Dodávka parního kotle

Dodávka parního kotle

V měsíci červenec jsme dodali do společnosti SEPAZ Zašová parní kotel GSX 1500 včetně ekonomizéru a hořáku ELCO Vectron.

více o novince09.01.2019
Parní vyvíječ pro pivovar

Parní vyvíječ pro pivovar

V srpnu jsme uvedli do provozu parní vyvíječ VXP 20 v minipivovaru v Žatci.

více o novince30.11.2018
Dodávka technologie ohřevu oleje

Dodávka technologie ohřevu oleje

V červnu jsme uskutečnili dodávku technologie ohřevu teplonosného oleje pro společnost Takenaka.

více o novince16.11.2018

ECO – SERVICE , s.r.o.

Masarykova 126
696 15 Čejkovice
( poz. okres Hodonín, Jihomoravský kraj)

IČ: 49435981. DIČ: CZ49435981 (Výpis z OR)
tel.: 518 324 105

tel.: 602 55 9394
fax:518 325 679
e-mail : ecoservice@ecoservice.cz

VEDENÍ SPOLEČNOSTI a EKONOMIKA:

Ing. Bartáková Hana - ředitelka společnosti
tel.: 602 550 739
tel.: 518 324 105
e-mail : bartakova.hana@ecoservice.cz

TECHNICKÉ A OBCHODNÍ ODDĚLENÍ:

Ing. Barták Milan - projekty, servis, náhradí díly
tel.: 602 559 394
tel.: 518 324 105
e-mail : bartak.milan@ecoservice.cz

MENUX